Wylewanie sztucznego kamienia nieorganicznego
Na miejscu wylewanie terazzo może powodować szereg problemów, takich jak pękanie, porowatość, różnice w kolorze, wysokie wchłanianie wody i słaba wytrzymałość na zginanie.
sztuczny kamień nieorganiczny
Prefabrykowany wylewany terazzo (z użyciem form) ma również szereg problemów, takich jak pękanie, porowatość, różnice kolorów, wysokie wchłanianie wody i słaba wytrzymałość na zginanie.
Zarówno terazzo w miejscu, jak i prefabrykowany terazzo mają problemy takie jak pęknięcia, dziury, różnice w kolorze, wysoki wskaźnik absorpcji wody i słaba wytrzymałość na zginanie.
Istnieją dwa rodzaje paneli z terazzo tworzone za pomocą próżniowo-ciśnieniowej. Jeden z nich zawiera masę substancji organicznych, co pomaga obniżyć wskaźnik absorpcji wody, jednocześnie zwiększając wytrzymałość na zginanie. Jednakże, dzięki tej technice, panel charakteryzuje się słabą odpornością na starzenie i żółknięcie wraz z upływem czasu, co uniemożliwia spełnienie wymagań dotyczących klasy ogniowej A1 według norm europejskich, co przyczynia się do niepowodzenia w eksporcie. Drugi rodzaj paneli tworzony jest za pomocą pompy filtracyjnej, a tego rodzaju produkty mają problemy takie jak warstwowanie, pęknięcia i różnice kolorów.
Istnieją dwa rodzaje paneli z terazzo utworzonych przez próżniowe formowanie kwadratowych kształtek. Jeden rodzaj zawiera kwadratowe kształtki z substancją organiczną. Czynniki zewnętrzne, takie jak pogoda, wpływają na ten rodzaj produktu, ponieważ istnieje różnica temperatury wewnętrznej i zewnętrznej części kwadratowych kształtek, co prowadzi do pęknięcia materiału z powodu naprężeń termicznych (w wyniku większego uwalniania ciepła w procesie hydratacji). Drugi rodzaj nie zawiera substancji organicznej. Kwadratowe kształtki wykazały wysoką szybkość absorpcji wody przy słabej wytrzymałości na zginanie.
Po przeprowadzeniu badań rynkowych i w celu sprostania zapotrzebowaniu rynkowemu, opracowaliśmy rodzaj nieorganicznej cieczy o jednolitym składzie do nieorganicznych kamieni sztucznych, dzięki której kamienie sztuczne mogą spełnić wymagania dotyczące klasy ogniowej Euroklasy A1, a ponadto charakteryzują się niższym ciepłem hydratacji i wskaźnikiem absorpcji wody, jednocześnie zwiększając wytrzymałość na zginanie.